
docker-squash
Dockerfile trpí tím, že každý řádek vytvoří novou vrstvu v docker image, ve výsledku je těch vrstev moc! Takže buď můžu psát Dockerfile v pseudo komprimovaném stavu, kdy se snažím všechny příkazy nacpat na jeden řádek, což je krajně nepřehledné a blbě se s tím dělá a stejně se vytvoří několik vrstev, nebo lze použít jiný nástroj pro vytváření image (buildah, ansible-bender, …), což zase není úplně standardní, takže to smrdí zbytečnými komplikacemi a nebo lze po zbuildování Dockerfile pomocí docker-squash vytvořit novou verzi, kde je několik posledních vrstev sloučeno do jedné.
Read more →

Pinebook pro + Armbian + DRM
Defaultni prohlizec chromium na PinebookPro nepodporuje DRM. To znamena ze

Traefik
Proč vyhrál Traefik nad Nginx? Do teď jsem pouzival Nginx, ale na dockeru jako proxy-server se mi líbí víc Traefik, asi proto že má automatický provisioning nových service. Stačí přidat pár magických labelu a hotovo.
Nastaveni traefik admin konzole by měla být chráněna heslem :-) všechny služby by měly podporovat HTTPS (let’s encrypt) a automaticky přesměrovávat z HTTP SSO pomocí Keycloak Cíl cvičení: nastavit Traefik tak, aby byl schopný autentizace proti keycloak (KC).
Read more →

Domácí LAN a sdílená tiskárna
Jak doma roste počet počítačů a chytrých telefonů, zvyšují se požadavky tisknout.

Tmux
If you’re using tmux primarily for screen splitting, then the only commands you really need are these:
Ctrl-B % for a vertical split (one shell on the left, one shell on the right) Ctrl-B " for a horizontal split (one shell at the top, one shell at the bottom) Ctrl-B O to make the other shell active Ctrl-B ? for help Ctrl-B d detach from Tmux, leaving it running in the background (use tmux attach to reenter)
Read more →
Hasura
Hasura je apliakce, ktera umozni pristup k datum v postgresql pomoci GraphQL. A vypada velmi zajimave.
pokus spustil jsem to v heroku cloudu a zkousel chvili klikat. pekna klikacka.
pokus rozchodit to u sebe v docker
musel jsem rozrisit databazi: create extension pgcrypto; a pak uz to nabehlo podle navodu
Read more →
Hugo.io
Hugo poznamky
hugo je staticky generator webu. Zkousim do nej proniknout.
divocina s listovanim obsahu: Pokud mam adresar a v nem je soubor _index.md tak se v nadrazenem adresari soubory z adresare ! pokud soubor chybi tak hlavni adresar vidi i ty soubory v podadresarich! Pokud mi bezi server a na pridam _index.md tak soubory v podslozkach nezmizi. je potreba restart! obecne automaticky reload neumi mazat obsah.
Read more →
Poznámky k ORACLE
Většinu času jsem bojoval s Oracle 11G a tady jsem sesumíroval poznamky a poznatky na které jsem narazil.

Infrastructure as Code
Ted je to děsně moderní a nástrojů je spousta, mě se zalíbili hlavně dva:
Wicket poznamky
Začínali jsme s wicket 1.3 takže je pravděpodobné že některé poznámky budou zastaralé
Grafy v yEd
yEd je univerzalni editor matematických grafu (ne koláčů z excelu), je zdarma a volně dostupný na http://www.yworks.com/en/products_yed_about.html.